Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP idaresi İşbirliği ile Mardin,Batman,Siirt ve Cizre’de Gerçekleştirilen Sağlam KOBİ Eğitimleri Tamamlandı.

Dicle Kalkınma Ajansı ve GAP arasında geliştirilen işbirliği kapsamında, Güneydoğu bölgesindeki KOBİ’lerin afetlere hazırlık süreçlerine ve yaşanabilecek olası afetlerin ardından iş hayatına hızla dönmelerine destek sağlamak amacı ile düzenlenen Sağlam KOBİ Eğitimleri Mardin, Batman ve Siirt illerinin ardından Cizre’de gerçekleştirilerek tamamlandı.

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nden eğitmen Cihan Kaplan’ın katılımıyla gerçekleştirilen Sağlam KOBİ eğitimleri kapsamında şirketlerin, insan kaynaklı ya da doğal sebeplerle ortaya çıkan herhangi bir afete karşı hazırlıklı olmalarını desteklemek amacı ile hizmetlerine sunulan çeşitli araçlar tanıtıldı. Bu kapsamda işletmelerin afetlere karşı hazırlıklı olup olmadıklarını “Afet Direnç Testi” ile görmeleri sağlandı. Daha kapsamlı acil eylem planlarını geliştirmek isteyen işletmelerin kendi planlarını geliştirebilmeleri için online Afetlere Hazırlık Araç Setine erişebilecekleri bilgisi verildi. İşletmeler, bahsi geçen araçların tümüne www.saglamkobi.com web platformu aracılığı ile ücretsiz olarak erişmektedirler.

UPS Vakfı, Dünya Ekonomik Forumu, Amerikan Ticaret Odası, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve UPS Türkiye işbirliği ve desteği ile Türkiye genelinde hayata geçirilen Sağlam KOBİ Projesi kapsamında, bugüne kadar 10.000’den fazla kişiye ulaşılmış, afet konusunda farkındalık oluşturulmuş ve Türkiye’nin 12 ilinde 1.050 işletme “İş Sürekliliği ve Afetlere Hazırlık” eğitimlerine katılmıştır. Bölgemizde Mardin, Batman, Siirt ve Cizre’de gerçekleştirilen eğitim programlarına toplamda 81 kişi katılım sağlamıştır. Öncü bir program olarak ülkemizde gerçekleşen projenin dünyanın birçok noktasında da uygulamaya geçebilmesi hedeflenmektedir.